1. Wielokulturowe środowisko
Co roku do Holandii przybywają studenci z różnych stron świata. Oczywiście wpływa to znacząco na krzyżowanie się kultur. Na uniwersytetach można spotkać osoby pochodzące z Niemiec, Chin, Belgii, Włoch i Hiszpanii. Międzynarodowy wymiar studiowania sprawia, że większość osób w miastach posługuje się językiem angielskim. Holandia jest bardzo otwarta i tolerancyjna, zachęca więc młodych ludzi do życia w tulipanowym raju.
2. Innowacyjne metody nauczania
Większość zajęć na holenderskich uniwersytetach polega na pracy w zespole. Seminaria odbywają się zazwyczaj w małych 15-30 osobowych grupach. Takie nauczanie sprzyja to efektywniejszej nauce i buduje trwalsze relacje pomiędzy studentami a profesorami, co w Holandii jest szczególnie ważne. Uczelnie kładą największy nacisk na ćwiczenia praktyczne, dzięki czemu możesz lepiej przygotować się do wykonywania zawodu, a ponadto współpracują z wieloma firmami stwarzając swoim studentom perspektywy na przyszłość.
4. Niski koszt utrzymania
W porównaniu z innymi europejskimi lokalizacjami koszt utrzymania w Holandii wypada całkiem dobrze. Waha się w granicach 800-1000 euro miesięcznie. Wiele osób łączy pracę w niepełnym wymiarze godzin z finansowaniem studiów. Jeśli jesteś studentem UE, możesz pracować 32 godziny w miesiącu, a otrzymasz kwotę 265 euro i student OV-Chipkaart na bezpłatny transport publiczny w tygodniu lub w weekendy. Najlepszy okres na szukanie zakwaterowania to maj, czerwiec i lipiec. Jako student masz wiele zniżek w barach, pubach czy kinach. Warto zaopatrzyć się w kartę Student ISIC, by uzyskać inne rabaty.
5. Uznanie na poziomie międzynarodowym
Edukacja w Holandii spełnia wszystkie globalne standardy i cieszy się prestiżem na całym świecie. Badania naukowe prowadzone na uniwersytetach są bardzo cenione, zarówno w kraju jak i na płaszczyźnie międzynarodowej. Dyplom ukończenia holenderskiej uczelni może być początkiem udanej kariery w dowolnym kraju.
6.To jeden z pierwszych krajów, gdzie uczelnie zaczęły stosować metodę problem-based-learning, pomagającą tworzyć takie programy studiów, które przygotowują studentów do rozwiązywania realnych problemów.
7.Holenderskie uczelnie zawsze oferują możliwość odbycia praktyk - czasem płatnych. Zdarza się, że osoby odbywające praktyki po ukończeniu studiów dostają propozycję pracy w danej firmie.
8. Nie potrzebuje żadnej wizy i mogę pracować bez czasowych ograniczeń
KLIKNIJ TUTAJ I PRZECZYTAJ WYWIAD ZE STUDENTKĄ UNIVERSITY OF AMSTERDAM